Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија” во Куманово


Кумановци и вечерва се приклучија на протестниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ и упатија пораки за целосно отфрлање на тиранската платформа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

73-ти ден протести на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Речиси два и пол месеци граѓаните се движат по патеката на државноста – од пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од кабинетот на Иванов велат дека Иванов очекувал Заев да го исполни јавно кажаниот збор дека со тиранската коалиција ќе била загарантирана унитарноста на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ вечерва на 73. протестен марш низ центарот на Скопје повторно побараа отфрлање на т.н тиранска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните на Струмица вечерва во голем број излегоа низ улиците на градот за да ја изразат својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Протестен марш и вечерва се реализираше во Кавадарци од страна на приврзаниците на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која се залага за ...
| | веќе видена | слични

Ова (народот) е кичмата на Република Македонија и мора да остане права, а главата гордо високо крената. Претседателе, не нè оставајте - истакна Богдан Илиевски ...
| | веќе видена | слични

Според нив, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе му го додели мандатот за состав на влада на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ако и само ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 360 | | | веќе видена

Матичните лекари секојдневно се соочуваат со низа прашања од страна на нивните пациенти во однос на вакцинацијата против Ковид-19. Велат дека во последнава ...
сите 398 | | | веќе видена

Главната уредничка на американската новинска агенција „Асошиејтед прес“, Сали Базби, побара независна истрага за израелското бомбардирање на зграда во Газа, во ...
сите 510 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 293 | | | веќе видена

ЕУ да го забрза процесот на пристапување, повикувајќи на итно отворање преговори за членство со Албанија и Северна Македонија, е еден од заклучоците во ...
сите 607 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија” во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: