Србов: Лидерската позиција на Груевски во ВМРО- ДПМНЕ во моментов е најцврста, бидејќи мнозинството граѓани гледаат лидер во него


Србов додава дека залуден е обидот на СДСМ преку своите гласила во јавниот дискурс да наметне дебата за лидерската позиција на Никола Груевски во ВМРО ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со директна и силна надворешна интервенција и изборен инжињеринг, на местото на суверенистичката и економски успешна влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ водена од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на собранието Љубиша Георгиевски, вели дека со директна надворешна интервенција, во Македонија се инсталира нова, како што ја нарекува, ...
| | веќе видена | слични

-По неколкугодишна напорна работа одредени моќни центри откако не успееја претходната влада да ја притиснат за промена на името прифатлива за Грција и ...
| | веќе видена | слични

Груевски и раководството се политичари, а не навивачи и протестанти. Тие треба да водат политика. Во тешки и клучни моменти тие треба да го водат членството, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Пратениците на ВМРО- ДПМНЕ покажаа голема борбеност и патриотизам во Парламентот додека траеше расправата цел месец и половина, и допрва ќе покажуваат, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србов: Лидерската позиција на Груевски во ВМРО- ДПМНЕ во моментов е најцврста, бидејќи мнозинството граѓани гледаат лидер во него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: