Заев: Постои можност до крајот на месецот да биде избрана новата Влада


Лидерот на СДСМ Зран Заев денескаизјави дека е оптимист оти нова влада би можела да се состави многу брзо. - Се зависи од претходните процеси. Првиот претходен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Средбата меѓу шефот на државата Горѓе Иванов и лидерот на СДСМ Зоран Заев, во претседателската вила на Водно, најверојатно ќе се случи следната недела, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Ѓорѓе Иванов повторно побара гаранции за унитарноста пред да го даде мандатот на Зоран Заев за состав на Влада. Во кусото соопштение од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Иванов останува на ставот дека тиранската платформа не може да биде основа за формирање на новата Влада. Нииту еден документ акт или дејствие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Постои можност до крајот на месецот да биде избрана новата Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: