Службен весник ќе ја објави одлуката за претседател на Собранието наредната недела


ЈП „Службен весник на Република Македонија“ денеска соопшти дека е доставено барање за објавување на Одлуката за избор на Претседател на Собранието и оти таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Тодор Петров од Светскиот македонски конгрес поднел иницијатива до Уставниот суд за преиспитување на легитимноста на новоизбраниот претседател на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Објавувањето на одлука за избор на претседател на Собранието во денешниот „Службен весник“ не значи и дека автоматски на Заев ќе му биде доделен мандат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
сите 615 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 145 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 94 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 173 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службен весник ќе ја објави одлуката за претседател на Собранието наредната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: