ЈОРМ поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост


2 копии

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека Секторот за внатрешни работи Скопје во соработка со Основното јавно обвинителство-Скопје по извршени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судија од кривичниот суд веќе го добил на работа предметот за обвинетите учесници во инцидентите во Собранието, откако обвинителството доставило обвинителен ...
| | веќе видена | слични

Првата група која ќе седне на обвинителна клупа, за упадот и насилствата во македонскиот парламент брои деветмина учесници во немирите. Јавното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството поднесе обвинителен предлог за девет лица кои на 27 април беа дел од толпата која упадна во Собранието, повреди повеќе лица и демолираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈОРМ поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: