За собраниските инциденти, ОЈО поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост


Јавното обвинителство на Република Македонија поднесе предлози за определување мерки за обезбедување против три лица за нередите што се случија минатиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Судија од кривичниот суд веќе го добил на работа предметот за обвинетите учесници во инцидентите во Собранието, откако обвинителството доставило обвинителен ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството поднесе обвинителен предлог за девет лица кои на 27 април беа дел од толпата која упадна во Собранието, повреди повеќе лица и демолираше ...
| | веќе видена | слични

Учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејство. Ова е кривичното дело по кое основното обвинителство гони деветмина демонстранти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против девет лица, кои учествувале во нередите во Собранието на Република Македонија е поднесен Обвинителен предлог – соопшти денеска Основното јавно ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат активностите на полицијата за идентификување и обезбедување на лицата кои нападнаа пратеници, новинари, вработени во Собранието и граѓани при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 166 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За собраниските инциденти, ОЈО поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: