Карти за натпреварот Јувентус – Монако

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за реванш натпреварот од 1/2 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник 09.05.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до вторнк 25 април до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари. Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Поради големиот интерес и важноста на овој натпревар, не се препорачува резервирање на превоз и сместување пред официјално одобрување на барањата за карти. Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти ...
| | веќе видена | слични

Италијанското издание Кориере дело Спорт праша 20 водечки европски новинари, кој е најдобриот тренер во светот во моментов. Првата тројка е средена од италијански специјалисти – Масимилиано Алегри (Јувентус), Антонио Конте (Челзи) и Карло Анчелоти (Баерн). Во класификацијата учествуваат новинари од Кориере дело Спорт, Тајмс, Тим Медиасет, Скај, Тутоспорт, италијанската национална телевизија, Гуерин Спортиво, Ла Република, Кориере дела Сера, Билд. Еве и топ 10 на тренерите: 1. Масимилиано Алегри (Јувентус) 2. Антонио Конте (Јувентус) 3. Карло Анчелоти (Баерн) 4. Диего Симеон (Атлетико Мадрид) 5. Жозе Мурињо (Манчестер Јунајтед) 6. Хосеп Гвардиола (Манчестер Сити) 7. Леонардо Жардим (Монако) 8. Зинедин Зидан (Реал Мадрид) 9. Луис Енрике (Барселона) 10. Унаи Емери (ПСЖ)
| | веќе видена | слични

Легендарниот италијански тренер, Марчело Липи за италијанска „Газета дело Спорт“ изјави дека има јасен избор кога се работи фаворитот за освојување на годинашната Лига на шампиони. „Јувентус ќе има само еден проблем пред полуфиналето, а тоа е доколку погреши и го сфати Монако несериозно. Не треба никој да се потценува, Монако има убиствен напад, предводен од заздравениот Фалкао и младиот Мбапе. Тие можат да направат големи проблеми на одбраната на Јуве. Доколку обезбеди пласман во финалето, таму сакам да го видам Атлетико Мадрид. Реал Мадрид би бил поопасен и има повеќе решенија за одбраната на Алегри. Никој на светот не се брани и ја нема организацијата во последната линија како Јувентус, а исто така го немаат ни Џанлуиџи Буфон. Мислам дека екипата е зрела за шампионска титула“ - изјави Липи.
| | веќе видена | слични

Поранешниот тренер на Јувентус, Марчело Липи ги сподели своите очекувања од полуфиналниот судир меѓу “Старата Дама” и Монако во Лигата на Шампионите. Покрај тоа, тој призна дека не сака да гледа финале меѓу Реал Мадрид и Јувентус. “Јувентус може да има проблеми со Монако, ако ги потцени. Но на Јувентус таквите работи не им се случуваат по принцип. Според мене нема како да има потценување”, објасни Липи. “Фалкао е во форма, а Мбапе има одлични квалитети. Но според мене Монако ќе има проблеми во одбрана”, додаде тој. “Во финалето сакам да ги видам Јувентус против Атлетико. Во еден натпревар Реал може да создаде многу проблеми,” призна Липи. Натпреварите меѓу Јуве и Монако се на 3 и 9 мај.
| | веќе видена | слични

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус се интересира за услугите на крилниот играч на Монако, Томас Лемар, пишуваат италијанските медиуми. Клубот од Торино ќе има конкуренција за потписот на Лемар од Манчестер јунајтед и Челси, а се спомнува и Барселона доколку Жардим ја прифати понудата да биде нивен тренер, па да го земе Лемар како прво засилување за Каталонците оваа лето. Лемар во домашното првенство досега забележа седум гола и шест асистенции, додека во елитното европско натпреварување четири пати асистираше и се радуваше на два гола.
| | веќе видена | слични

Јувентус се интересира за услугите на крилото на Монако, Томас Лемар, пишуваат италијанските медиуми. Младиот Французин сезонава покрај Мбапе, Фабињо, Бакајоко и другите блеска во дресот на „кнезовите“ и во француското првенство и во Лигата на шампиони, а тоа не помина незабележано од европските гиганти. Јувентус веќе извесно време бара играч како Лемар. Даглас Коста од Баерн Минхен и соиграчот на Лемар од Монако, Бернардо Силва се главните желби на Алегри, но ако потфрлат во обидите да ангажираат некој од нив, „старата дама“ ќе тргне по францускиот интернационалец. Клубот од Торино ќе има конкуренција за потписот на Лемар од Манчестер јунајтед и Челси, а се спомнува и Барселона доколку Жардим ја прифати понудата да биде нивен тренер, па да го земе Лемар како прво појачување за каталонците. Раководството на Јувентус ќе има шанса да го гледа Лемар во два наврати против нивниот тим, бидејќи Монако ќе се сретне со „старата дама“ во полуфиналето од Лигата на шампиони. Лемар во домашното првенство досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новопечениот репрезентативец на Франција постигна погодок на претходните четри натпревари од елиминациската рунда во ЛШ и на тој начин го привлече вниманието на најбогатите европски клубови кои се подготвени да одвојат рекордно обештетување за неговите услуги Најпријатното изненадување во годинашното издание од најпрестижното клупско натпреарување, тимот на Монако, за противник во полуфиналната рунда го доби италијанскиот калчо Јувентус. И така веќе напалената атмосфера, дополнително ја подгреа италијанскиот интернационалец од редовите на францускиот прволигаш, Андреа Раџи, со изјавата неговиот тимски колега, 18-годишниот Килиан Мбапе, ќе и даде два гола и на "старата дама". Новопечениот репрезентативец на Франција постигна погодок на претходните четри натпревари од елиминациската рунда во ЛШ и на тој начин го привлече вниманието на најбогатите европски клубови кои се подготвени да одвојат рекордно обештетување за неговите услуги. Мбапе е вистински феномен. Кога играш против него, се молиш да направи некоја ...
| | веќе видена | слични

Составот на Монако е најпријатното изненадување во фудбалска Европа во оваа година, игра на високо ниво во Франција, а е и во полуфиналето на Лигата на шампионите каде ќе се соочи со Јувентус. Тимот предводен од Жардим е спој на младост и искуството, тим во кој се почесто во прв план избива талентираниот Килијан Мбапе. Тој и даде три гола на Борусија Дортмунд во четвртфиналниот двомеч во ЛШ, а според иксуниот Андреа Раџи два пати ќе го матира и Џанлуиџи Буфон. -Тој е вистински феномен. Кога се соочувате со него на тренинг мора да се надевате дека нешто ќе се случи за да го запрете. Во ситуации еден на еден тој е многу брз и со одлична техника. Не чувствуваше никаков притисок против Сити и Дортмунд, се надевам така ќе биде и против Јувентус и ќе им даде два гола, -истакнал 32 годишниот Италијанец. Јуве пред две години го елиминираше Монако во четвртфиналето со вкупен резултат 1-0 со гол постигнат во Торино, но според Раџи сега ситуацијата е променета. -Јуве е на топ ниво и е посилен од пред две години. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрешната средба Меркел – Макрон е последна шанса според дипломатите да се убеди Париз да го смени ставот за евентуално блокирање за датум за почеток на ...
сите 689 | | | веќе видена

Октоподот на власт чие што седиште е зад мене може да се изучува како пример за јавни функционери кои што ја злоупотребуваат моќ и позиција за сопствените ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за натпреварот Јувентус – Монако

Од:
До кого (е-маил):
Порака: