Општина Делчево донесе Локален акциски план за Ромите


4 копии
2 копии

Домашна компанија преку државните мерки успеала да вработи 38 лица. Ги искористиле поволностите од мерката вработување на млади до 29 години,а учестувале и на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување што го спроведува Агенцијата за вработување годинава се планира да бидат отворени 10 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корисник на повеќе мерки од Оперативниот план е и фирмата за канцелариска опрема и технички уреди „Анхоч“, чиј продажен салон во трговскиот центар Сити мол, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 344 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Делчево донесе Локален акциски план за Ромите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: