Мекејн поради недостаток на демократија ја заобиколува Македонија

Американскиот сенатор Џон Мекејн ја заобиколува Македонија, оти не е решена политичката криза и затоа што тука нема соговорници. Неговиот потег е силна порака ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
2 копии

Руското министерство за надворешни работи оценило во четвртокот дека американскиот претседател Доналд Трамп, преку потпишувањето на протоколот за влегувањето ...
| | веќе видена | слични

Русија го смета потпишувањето на Протоколот за пристапување на Црна Гора од американскиот претседател Доналд Трамп како манифестација на инерција во политиката ...
| | веќе видена | слични

Избегнувањето на Скопје е јасен индикатор дека и на Берлин и на Вашингтон овдешните состојби им се сосема јасни, и тоа повеќе отколку што мислиме како мангупи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Постојат веродостојни извештаи дека Русија се обидела да се вмеша во минатогодишните избори во Црна Гора, изјави анонимен висок претставник од Белата куќа. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 605 | | | веќе видена

Бескомпромисно се боревме да ја вратиме слободата и успеавме, вложувавме во човечкиот капитал наместо во погрешни инвестиции, се боревме да ги задржиме младите ...
сите 152 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 310 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мекејн поради недостаток на демократија ја заобиколува Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: