Никола Груевски кој се противеше ја најави фабриката за канабис


Политичката криза во која опозицијата ја втурна државата нема да не’ поколеба да се откажеме од борбата за подобар живот на граѓаните. И во вакви исклучителни ...
| | веќе видена | слични

Од пред неколку дена Реплек повеќе не е единствената компанија која во земјава произведува масло од канабис. Македонската фармацевтска компанија доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американска компанија во Охрид отвори погон за одгледување и производство на масло од канабис за медициски потреби, пишува српски Курир . Како што е соопштено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со последните информации за отворање на погон на aмериканска компанија за производство на канабис, граѓанското здружение “Зелена Алтернатива” го ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија NYSK холдинг ДОЕЛ Скопје вчера официјално отвори свој погон за производство на масло од канабис за медицински потреби, сместен во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 299 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп оствари средби со стопанствениците, на кои стана збор за проектите и содржината со фокус на ...
сите 544 | | | веќе видена

На 09.07.2020 во 06.18 часот било пријавено дека во нас.Дрма, скопско, во домот, В.Т.(61) со секира ја нападнал неговата сопруга П.Т.(57), додека спиела, по ...
сите 339 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 160 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 221 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Груевски кој се противеше ја најави фабриката за канабис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: