СДСМ против продажбата на зградите на Телеком – власта тврди дека ги штити државните интереси

Опозициската СДСМ побара од Владата како акционер и сопственик на златна акција да ја спречи продажбата на четири деловни згради на Македонски телеком во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Никола Груевски да им одговори на граѓаните според кој закон ќе ги трампи зградите на „Македонски телеком“ за една помала, недоизградена и за која ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи Владата, во име на граѓаните, е сопственик на 34,81 проценти од акциите во телекомот, тоа значи дека Владата учествува во таа крајно нелогична трампа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје – Опозициската СДСМ денес излезе со нови обвинувања за имотите на Телеком. Според Јани Макрадули „приватизацијата на Македонскиот Телеком со потписот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јордан нема да дозволи да биде во центарот на конфликтот меѓу Иран и Израел и со тоа да ја загрози безбедноста на своите граѓани, соопшти Министерството за ...
сите 815 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 225 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 701 | | | веќе видена

Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните ...
сите 147 | | | веќе видена

Даштевски во интервју за Македонската радио и телевизија вели дека ДИК е подготвена да спроведе фер, демократски и кредибилни избори. Очекува изборите да ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ против продажбата на зградите на Телеком – власта тврди дека ги штити државните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: