Вајгл: Потребна е нова влада, а не избори


2 копии

Меџити вели дека ДУИ го затворила поглавјето со ВМРО-ДПМНЕ, која, според него, тешко ќе најде коалиција кај Албанците ако продолжува со оваа реторика. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Потпреседателот на ДУИ Изет Меџити смета дека пратениците од парламентарното мнозинство треба да бидат по храбри во конституирањето на новото парламентарно ...
| | веќе видена | слични

За момент да претпоставиме постизборна ситуација во која една или неколку партии кои имаат вкупно 20 пратеници, да бараат укинување на одредби од Уставот, ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со „партискиот инает“ е што има амбиција да ја анулира сржта на демократијата и удира врз темелите на државата воспоставени со Уставот. Единствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За одржувањето на собраниската седница на која треба да бидат изгласани законите кои ќе го активираат петтиот сет мерки за помош на граѓаните и на компаниите ...
сите 386 | | | веќе видена

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 275 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисјата „Само интервју" на Канал 5 телевизија. При своето гостувње посочи дека разговарал ...
сите 142 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вајгл: Потребна е нова влада, а не избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: