РУСИЈА ГИ ПОБИВА ТВРДЕЊАТА НА САД: Нема траги од хемиско оружје во базите во Сирија


Десетици луѓе биле на воениот аеродром Шаjрат во Сирија по нападот од страна на САД, но не беа пронајдени траги од хемиско оружје. Ова го изјави официјалниот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Интересот на САД кон Балканот ту се зголемува, ту намалува. Во моментов се зголемува. Балканот е заостанат како прашање од второстепена важност за САД по ...
| | веќе видена | слични

Сегеј Лавров, шефот на руската дипломатија, оцени дека било каков нов напад врз сириската армија која и натаму му е лојална на претседателот Асад може да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменикот министер за надворешни работи на Русија, Сергеј Рјабков изјави денеска дека САД и Русија повторно преку специјална врска, разменуваат информации за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Сирија, Башар Ал-Асад во интервју за АФП, ги одби сите обвинувања кон него дека извршил напад со хемиско оружје над цивили во северниот дел на ...
| | веќе видена | слични

Воената коалиција на чело со САД која се бори против ИД, негираше наводи на сириската армија дека извршиле напад во кој е погоден склад со залихи на отровен ...
| | веќе видена | слични

Примероци земени од местото на наводниот хемиски напад во Сирија минатата недела, се позитивни на отровниот гас сарин, соопшти британската делегација при ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана не располага со информации за загинати луѓе и за нападот од авиони на меѓународната коалиција врз сирискиот град Деир ал Зур, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За одржувањето на собраниската седница на која треба да бидат изгласани законите кои ќе го активираат петтиот сет мерки за помош на граѓаните и на компаниите ...
сите 386 | | | веќе видена

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 275 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисјата „Само интервју" на Канал 5 телевизија. При своето гостувње посочи дека разговарал ...
сите 142 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА ГИ ПОБИВА ТВРДЕЊАТА НА САД: Нема траги од хемиско оружје во базите во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: