Првите три дена идната недела се критични: Народот да остане на готовс, СДСМ ќе се обиде да направи државен удар во Собрание! - порача заедничка Македонија


Граѓаните порачаа будни сме, не прифаќаме тиранска платформа. Со автомобили од сите страни на градот се упатија кон Собранието. Главниот град денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните пред владата порача дека ќе останат будни и утре и за време на велигденските празници и дека нема да дозволат да се носат одлуки против волјата на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
9 копии

Народе Македонски, со какви идеи си ти? Браќа Македонци, сограѓани Албанци, Турци, Власи, Роми, муслимани, христијани, каде е обединувањето? Каде е взаемната ...
| | веќе видена | слични

Ловџии на џипови и земјоделци на трактори ја предводеа колоната на денешните 44-ти по ред протести „За Заедничка Македонија“. Од граѓанската иницијатива и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што ветивме минатиот пат, си стоиме на зборот, сите ловџии се тука, велат претставниците на ловџиите Панче Мицевски и Драган Танасковски, кои го предводеа ...
| | веќе видена | слични

Со какви идеи за заедничка иднина зборува албанскиот фактор, ако тактички им постави сопка на македонските партии. Албанскиот политички фактор постави услов ...
| | веќе видена | слични

-Не нарекуваат банда што се состанува, да му порачаме на господинот Заев- ова не е никаква багра ова е народ и народот ќе му суди. Овој народ не го трга никој ...
| | веќе видена | слични

Насобраните се категорични дека мора да се спроведат нови, предвремени парламентарни избори за работите во Собранието да станат појасни и Македонија да излезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За заедничка Македонија“ апелира на масовност на протестите, бидејќи очекуваат пред Велигден да се направи обид да се изгласа претседател на Собранието кој не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првите три дена идната недела се критични: Народот да остане на готовс, СДСМ ќе се обиде да направи државен удар во Собрание! - порача заедничка Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: