Ноќеска со полиција Општина Центар рушеше дивоградби на „Пластичарската“

2 копии

Општина Центар утрината во 3:30 часот ја урна дивоградбата меѓу улицата „Самоилова“ и булеварот „Никола Карев“. Градоначалникот на општина Центар Андреј ...
| | веќе видена | слични

Анела Петрова Вчера рано изутрината во 3.30 часот екипи на фирмата „Анизор“ со два багера ја урнаа дивоградбата на аголот на улиците Самоилова и Никола Kарев, ...
| | веќе видена | слични

Шест часот наутро а багерите ангажирани од Општина Центар веќе два часа работат. Објектот во булеварот “Никола Карев“ половина е веќе срушен. Машините кои го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Црна ковид статистика денеска. Министерството за здравство соопшти дека позитивни на корона вирусот во последното деноноќие се 1.085 лица од тестирани 3.294. ...
сите 621 | | | веќе видена

„Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ преку усвојувањето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, обезбеди сите ...
сите 480 | | | веќе видена

„Бројката на заразени денес е 1.085 лица. Постојат нови 1.085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка до утре изутрина. Непостапувањето и непреземањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 104 | | | веќе видена

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева се закани дека Бугарија ќе стави вето за почеток на пристапните преговори меѓу ЕУ и Македонија, ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 355 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а ...
сите 74 | | | веќе видена

На две локации во Скопје, односно во Карпош и Лисиче, денеска се поставени уреди кои ќе собираат примероци за квалитетот на воздухот 24 часа на ден во текот на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ноќеска со полиција Општина Центар рушеше дивоградби на „Пластичарската“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: