Иванов не го менува својот став за решавањето на кризата, Туск очекува лидерство и државништво


Ставот на претседателот Ѓорге Иванов за решавањето на политичката криза останува непроменет, односно новата влада не смее да биде оспорена од ниту една страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нè очекува еден доста тежок период и без директно вклучување на меѓународните претставници ние нема да можеме да излеземе од ситуацијата во којашто се наоѓаме, ...
| | веќе видена | слични

Политикологот Митко Гаџовски во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека повеќе од очигледно е дека претседателот Ѓорѓе Иванов го прекрши Уставот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ви пренесуваме дел од интервјуто на Трифун Костовски за Утрински весник: Пораките што стигнуваат од ЕУ повикуваат на демократски принципи, здрав разум, ...
| | веќе видена | слични

Протест на движењето За заедничка Македонија Република пишува дека Доналд Туск ги разбил надежите на СДСМ, Фокус дека она што во светот е шега, кај нас се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов не го менува својот став за решавањето на кризата, Туск очекува лидерство и државништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: