Прилепчани не се предаваат: И денеска улиците обоени црвено-жолто (ФОТО)


Граѓаните на Прилеп јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните на Радовиш со развеани знамиња и бакли вечерва дадоа масовна поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Порачаа дека нема да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
5 копии

Пред платото на Домот на културата во Кичево и вечерва продолжи грѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија” на кој беа повторени барањата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓани на Охрид и вечерва протестираа во знак на поддршка на граѓанската инцијатива „За заедничка Македонија“. Тие со марш низ улиците на градот ја изразија ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Гевгелиија пак порачаа дека токму тиранската платформа кај нив се повеќе го буди патриотизмот за кој и не биле свесни дека се крие во некое катче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порачаа дека нема да дозволат да се наметне Тиранската платформа и побараа нејзина осуда и отфрлање. Освен во Радовиш, протести вечерва се одржаа и во повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчани не се предаваат: И денеска улиците обоени црвено-жолто (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: