Над 200.000 граѓани од цела Македонија повторно на нозе- да се отфрли предавничката и подметната Тиранска платформа


Над 200 илјади граѓани низ цела држава и вчера, како и претходните денови се одзваа на повикот на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ да излезат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И официјално вчерашниот обид на шверцерски начин да се избере Претседател на Собранието не им успеа. Не им успеа и нема да им успее. Ова е голема победа за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пораки за зачувување на унитарноста, јазикот, знамето и грбот, како и барање за отфрлање на т.н. тиранска платформа, упатија поддржувачите на иницијативата „За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Владата до Собранието неколку илјади граѓани и денеска преку протестниот марш порачаа дека во Македонија не може да биде избран, како што велат, тирански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учесниците на маршот ја минаа вообичаената маршрута, од Владата до Собранието на РМ. И официјално денешниот обид на шверцерски начин да се избере претседател ...
| | веќе видена | слични

На денешниот собир беа упатени пораки за зачувување на унитарноста, јазикот, знамето и грбот, како и барање за отфрлање на т.н. тиранска платформа Не успеа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нашето трпение е огромно, со мир браниме мир, но знаеме и поинаку. Секој од нас е спремен да ја брани Македонија. Ова на денешниот масовен протестен марш на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Нашите причини 39 дена се верувам исти, сите сакаме да живееме во унитатна заедничка држава без да наметнува никој ништо, не можам да ги разберам сите оние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 200.000 граѓани од цела Македонија повторно на нозе- да се отфрли предавничката и подметната Тиранска платформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: