СДСМ: Реформска Влада ќе ја врати дневната евтина струја


2 копии

Новата реформска Влада, ќе изгради нови патишта и ќе изврши реконструкција на сите патни правци кои со години беа заборавени од страна на власта во заминување, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема да го избегнат соочувањето со одговорноста за направените криминали и злодела со тоа што го одложуваат ...
| | веќе видена | слични

Петре Шилегов, портпарол на СДСМ , посочи дека новата реформска власт ќе изврши нов избор на судии со што ќе стави крај на Сваровски судството. Никола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозиционерите денеска ги повикаа своите колеги од владеачкта партија да ја одблокираат работата на Собранието, наместо да штитат криминали. Од СДСМ велат дека ...
| | веќе видена | слични

„Maкедонија ќе биде правна држава. Ќе има темелни реформи во судството и обвинителството и ќе има правда за сите. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ затоа ги кочат ...
| | веќе видена | слични

Македонија ќе биде правна држава. Ќе има темелни реформи во судството и обвинителството и ќе има правда за сите!, порача денеска СДСМ преку соопштение. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Реформска Влада ќе ја врати дневната евтина струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: