Актуелните светски трендови достапни на Саемот на мебел 2017 во Скопје

2 копии

Често се заборава дека гумата е единствениот контакт со патот. Разбирливо е дека нејзиниот квалитет и исправност имаат пресудно влијание на безбедноста; и ...
| | веќе видена | слични

На возачите е поважно да им се укаже колку умереното возење може да заштеди гориво, гуми, сервис … отколку колку тоа ќе придонесе за намалување на ризикот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
8 копии

Најдобрата кујна беше стручно оценета од комисија која составена од претставници од Архитектонски факултет, Факултетот за дизајн и технологија на мебел, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 267 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 110 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актуелните светски трендови достапни на Саемот на мебел 2017 во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: