Град Скопје: Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012-та година


Градот Скопје сака да ја информира јавноста дека изградбата на оваа пристапна улица со посебен сообраќаен режим е предвидена со Детален урбанистички план ...
| | веќе видена | слични

Зградите кои требаше да добијат енергетско ефикасни фасади се уште не се целосно завршени. Фасади во барок стил се поставени само на предната страна, но не и ...
| | веќе видена | слични

Со цел намалување на предрасудите кон полицијата како служба, како и подобрување на безбедносната култура кај децата, полициската страница од Кичево и Секторот ...
| | веќе видена | слични

Наместо сервисна улица на кејот на реката Вардар, преку која требаше да биде обезбеден пристап до објектот на Телеком, советниците на Општина Центар на ...
| | веќе видена | слични

Во тензична атмосфера и со жестока расправа, Советот на Општина Центар денеска ги стопираше градбите од Скопје 2014-та. Советниците конечно ја продолжија ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Центар по скоро 4 години ја заврши седницата прекината поради насилните протести во 2013 година. Со 12 гласа „за“ и „11“ против, се укинаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потресна исповед на родителите на шестгодишната Јана, која почина во Битолската болница, од примање на инфузија, дадена за телевизијата Сител. Официјална ...
сите 156 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 157 | | | веќе видена

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 186 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Покрај за цените, при денешната посета на скопски маркети од владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, малку падна муабет и за спортот. ...
сите 67 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Русија денеска објави дека соборила паметна бомба од американско производство истрелана од украинските сили, што е првпат Москва да тврди дека соборила тип на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје: Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012-та година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: