Нападната полициска патрола во Битола - има повредени полицајци

На 14.03.2017 година во 03.40 часот во ПС Битола, полициски службеник од Битола пријавила дека околу 03.30 часот на бул. „1-ви Мај“, додека со друг полициски службеник вршеле патролна служба, од страна на лицата С.И. (25) и М.Р. (24), двајцата од Битола, им биле упатени закани и биле физички нападнати, по што во Клиничка болница Битола им биле констатирани телесни повреди. Двајцата напаѓачи имале поголема количина на алкохол во крвта, С.И. од 1,79 промили и М.Р. со 2,66 промили. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Бранислав Кисиќ настрада во пожарот што се случи во просториите на фирмата „Ентериер Ланковиќ“ во Нови Сад. Несреќното момче настрада додека се обидувало да го изгаси пожарот кој избил во котларницата каде работел како ложач. Телото му е пронајдено во силосот каде се наоѓала пелевината за печката. Како што дознаваме од Брзата помош, момчето веројатно се угушило, бидејќи на неговото тело нема изгореници ниту повреди.
| | веќе видена | слични

Момчето Бранислав Кисиќ (19) од Ѓурѓево настрада во пожар, кој синоќа изби во фирмата Ентериер Јанковиќ во Нови Сад. Според првичните неофицијални информации, момчето настрадало додека се обидувало да го изгасне пожарот во котларницата кој избил кај печката. За жал до доаѓањето на Итната помош, на терен затекнале еден 19-годишник со тешки повреди кај кој можеле само да констатираат смрт. Двајца мажи на возраст од 33 и 46 година години се згрижени на самото место и упатени на Институтот за белодробни болести во Сремска каменица. Тие се во стабилна состојба и будно се следат.
| | веќе видена | слични

Бранислав Кисиќ (19) од Ѓурѓев е момчето кое настрада синоќа во пожарот кој се случи во Приморската улица број 88, во Нови Сад. Според првите, неофицијални сознанија несреќното момче настрада обидувајќи се да го угасне огнот во котларницата кој избил на печката во претпријатието „Enterijer Jankovic“. Како што за српски „Блиц“ изјави портпаролката на Итната помош Мирјана Бурсаќ, лекарските екипи излегле на терен веднаш штом стигнала дојавата за избивање на пожарот. „Двајца мажи на старост од 33 и 46 години се згружени на лице место и упатени веднаш во Институтот за белодробни болести во Сремска Каменица поради дијагностика. Тие се стабилни, и нивната состојба се следи. За жал, по стигнувањето на терен, еден 19 годишник го затекнавме со тешки повреди кај кого можевме да констатираме само смрт“, изјави Бурсаќ.
| | веќе видена | слични
2 копии

Тага до небо: Ова е момчето кое загина вчера во пожар Момчето Бранисалв Кисиќ (19) загина во пожар кој избувнал во едно претпријатије во Нови Сад. Според нив, несреќното момче настрадало обидувајќи да го изгасне поажрот во котелото каде избил на печката. За жал, по доаѓањето на итната помош на терен затекнале само 19-годишно момче со тешки повреди на кого можеле само да констатираат смрт.
| | веќе видена | слични

Еден 19-годишник загинал, а двајца мажи се повредени во пожар кој избил вечерва околу 20.30 часот во претпријатието „Ентериер Јанковиќ“ во Нови Сад, јави Блиц. Екипа на Итна помош излегла на терен неколку минути по дојавата за пожарот. Двајцата повредени мажи на возраст од 33 и 46 години биле згрижени на лице место и биле пренесени во болница. За жал, за 19-годишното момче веќе било доцна, лекарите можеле само да констатираат смрт.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 150 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападната полициска патрола во Битола - има повредени полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: