Македонија изгуби од Ирска

Македонската фудбалска репрезентација го забележа третиот пораз, во петтиот квалификациски натпревар за пласман на Еуро 2012. Во Даблин, во рамките на Б ...
| | веќе видена | слични

"Орлите" само со три бода повторно би се вратиле во борбата за првото место во групата Ц Вториот мартовски термин во квалификаците за ЕП 2012 е можеби и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се најавуваше победа, но македонската фудбалска репрезентација повторно се врати со негативен резултат од гостувањето во Даблин, по поразот со 1-2 од Република ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби на гостувањето кај Република Ирска со 2:1 со што, и дефинитивно, ги загуби шансите да се вмеша во трката за ...
| | веќе видена | слични

Раното водство на Ирците, по грешките на голманот Нурединовски, влијаеше за третиот пораз во групата, со што настапот на завршницита станува сон Ништо ново од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија изгуби од Ирска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: