Ноќеска - промена на часовникот!

По 30 години од воведувањето, викендов Русија последен пат ги промени стрелките на часовниците за еден час нанапред – на „летно време“. Воведувањето на „вечно ...
| | веќе видена | слични

Изутрината во 2 часот почна летното сметање на времето. Со поместување за еден час нанапред времето во 02:00 часот почна да се смета како 03:00 часот. Летното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 53 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 233 | | | веќе видена

Основниот проблем сега со коронавирусот е што Македонија не тестира доволно, рече Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на ...
сите 147 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 58 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ноќеска - промена на часовникот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: