Секоја идеја за редефинирање на Македонија нема да ви помине (ВИДЕО)


9 копии

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и попладнево одржа протестен марш во Скопје, на кој учесниците ги повторија своите барања дека се за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како во изминатите денови, маршот почна околу 17 часот пред Владата од каде поддржувачите на иницијативата се упатија пред Собранието и таму беа одржани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчерашниот маршот почна пред Владата на Република Македонија, а продолжи пред Собранието. Од иницијативата ги повторија своите барања дека се за заедничка ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Денешниот протестен марш на иницијативата За заедничка Македонија почна пред Владата на Република Македонија, а продолжи пред Собранието. Иницијаторите ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Учесниците на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Кочани вечерва порачаа дека нема да дозволат редефинирање на државата и ...
| | веќе видена | слични

И денеска продолжуваат протестите на земјоделците против албанската платформаСо трактори и останата земјоделска механизација, тие ја блокираа скопската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 145 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 197 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до крај на денот се очекуваат информации за состојбата со ...
сите 167 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 58 | | | веќе видена

Поминавме тежок период, почнавме со крвавиот 27-ми април, ама и покрај тоа рековме дека треба да носиме одлуки кои што ќе значат светла иднина за нашата ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја идеја за редефинирање на Македонија нема да ви помине (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: