Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери


Роберто Манчини беше сметан за фаворит да го наследи отпуштениот Клаудио Раниери во Лестер, но италијанскиот тренер ја отфрли можноста да седне на клупата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Погледнете како изгледаше екс-тренерот на Интер, Манчестер сити и Галатасарај во едно сосема поинакво издание од она во кое сме навикнале да го гледаме.
| | веќе видена | слични
3 копии

Роберто Манчини го одби Лестер и се уште чека нов работен ангажман. Трофејниот фудбалски тренер во меѓувреме се појави во јавноста во невообичаено светло, ...
| | веќе видена | слични

Шеговити уредници на „Еуроспорт“ од Британија дојдоа до заклучок дека Арсен Венгер едноставно е „препаметен“ да влезе во „замката на Премиерлигата“! Клаудио ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: