Анкета на ТВ Телма: СДСМ станува дефинитивно најпопуларна партија, а ВМРО ДПМНЕ на исто ниво

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија станува најпопуларната партија меѓу Албанците, покажуваат резултатите од последната анкета на ТВ Телма. На прашањето ...
| | веќе видена | слични

Според последната анкета објавена на ТВ Телма во соработка со МЦМС, СДСМ е најпопуларна партија кај Aлбанците. Ова се должи пред се на изборното свртување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 396 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе прими претставници на повеќе македонски здруженија од Бугарија. Средбата се одржува на иницијатива на организациите ...
сите 315 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието за ...
сите 273 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Досега околу 40 наши државјани во Украина се пријавиле за евакуација доколку дојде до воена состојба во таа земја. Министертсвото за надворешни работи пред ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета на ТВ Телма: СДСМ станува дефинитивно најпопуларна партија, а ВМРО ДПМНЕ на исто ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: