Движење БЕСА: Платформата ќе ја врати Македонија на патот на евроинтеграциите


Платформата Редефинирање е една многу значајна точка со која Македонија може да се врати на патот на евро-интеграциите, истакна во вторник претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарните партии на Албанците дебатираа за декларацијата на Албанците и како понатаму ќе се одвиваат средбите, изјави по денешната средба со лидерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарните партии на Албанците ќе формираат тело кое ќе изготви предлог закон за употреба на јазиците. Тие треба во рок од три дена да предложат по двајца ...
| | веќе видена | слични

Прашан дали тоа значи дека нема да му ги дадат потписите на Заев за формирање на коалиција која би формирала и новиот владин состав, Села вели дека доколку ...
| | веќе видена | слични

За албанските парламнетарни партии ќе биде прифатлив само оној предлог закон за употреба на албанскиот јазик кој ќе се подготви во рамки на тело кое тие ќе го ...
| | веќе видена | слични

Заврши средбата на ДУИ и Алијансата на Албанците на кои не им се придружи Движењето БЕСА. По средбата Али Ахмети ги избегна новинарите, а Зијадин Села посочи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Движење БЕСА: Платформата ќе ја врати Македонија на патот на евроинтеграциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: