Ќе се спаси ли Заев од одговорност за Пуч после аболицијата на Јанева?


Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и претседателот на Советот на јавни обивнители Петар Аневски следната недела ќе ја договараат динамиката за „Пуч” ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Судот треба да сфати дека СЈО не гони обичен криминал, туку ја гони криминалната група која се наоѓа во врвот на власта и затоа судот мора совесно, чесно и ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева се пожали дека не се задоволни како нивните барања за претреси и притвори постојано се одбиваат и секогаш паѓаат кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалното јавно обвинителство ги образлага сите предлози за притвори, но како што знае јавноста, од одреден број на судии истите се одбивани на ист начин ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека судот треба да сфати оти СЈО ја гони криминалната група која се наоѓа во врвот на власта, а не ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска на настан кој се одржа во Канцеларијата на ЕУ во Скопје изјави дека таа и нејзиниот тим ги гони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 264 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите, велат од ВМРО ДПМНЕ. Заев велеше дека невини луѓе се во ...
сите 93 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 228 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се спаси ли Заев од одговорност за Пуч после аболицијата на Јанева?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: