Огромно мнозинство граѓани не се за предвремени избори или сметаат дека нови предвремени избори не се решение за излез од политичката криза (партиска припадност)


Споредбата на партиите покажува дека само мнозинството поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ сакаат нови избори или 70,5 проценти, но не се занемарливи ниту 26 отсто кои ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од жителите на земјава не знаат што претставува извештајот на бриселската група експерти на чело со Рајнхард Прибе, покажува истражувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Околу четвртина од граѓаните (26,2%) сметаат дека ЕУ би била најдобриот странски сојузник на Македонија, 25% од населението сметаат дека тоа би била Русија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќегодишниот опаѓачки тренд на поддршката за членство во Европската унија во Македонија продолжува и во 2016 година, но сѐ уште изнесува високи 77 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Младите луѓе отсекогаш биле поголеми идеалисти и полиберални од повозрасните. Сепак ново, глобално, истражување покажува една сфера каде младите не се толку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија станува најпопуларната партија меѓу Албанците, покажуваат резултатите од последната анкета на ТВ Телма. На прашањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половината од граѓаните сметаат дека ЕУ и САД треба да ја остават Македонија сама да се справи со политичката криза, иако не е занемарлив ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 171 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромно мнозинство граѓани не се за предвремени избори или сметаат дека нови предвремени избори не се решение за излез од политичката криза (партиска припадност)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: