Курц: Не жалам што се појавив на митинг на ВМРО-ДПМНЕ


Репортери на Скај Њуз престојувале неколку дена на границита на Бугарија со Србија и разговарале со српската гранична полиција, австриската полиција која нуди ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По средбата со шефот на хрватската дипломатија Давор Штир, Курц изрази задоволство од затворањето на „балканската бегалска рута“, порачувајќи дека сите земји ...
| | веќе видена | слични

Најдобар начин за контрола на границите е да се има безбеден и паметен надзор, што подразбира полициска и воена контрола со софистицирана опрема, изјави Курц, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
5 копии

Претседавачот на ОБСЕ и австриски министер за надворешни работи Себастијан Курц, министерот за надворешни работи Никола Попоски и шефицата на Мисијата на ОБСЕ ...
| | веќе видена | слични

Македонските политички партии треба да ги донесат одлуките кои што се носат по избори, а од наша страна нема да има мешање во понатамошниот тек на настаните, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 350 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 144 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курц: Не жалам што се појавив на митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: