ЛШ: Металург се прости со победа

Лино Червар има тешка задача да избере меѓу понудата на Хрватската ракометна федерација која не крие дека преговара со него иако тој е веќе селектор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот ракометен сојуз ми понуди договор. Тоа се очекуваше, но немам ништо одлучено. Растргнат сум меѓу моите две татковини. Претпоставувам дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

Средба во Скопје остварија Зоран Гобац и Лино Червар, на која претставникот на федерацијата му соопштил на Лино дека ќе мора да се изјасни во најбрз можен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската ракометна федерација е во „лов“ на македонскиот селектор Лино Червар, кој доби ултиматум и ќе мора да се изјасни дали ќе си замине од нашата земја ...
| | веќе видена | слични

Хрватите не губат време, викендов дојдоа во Скопје и остварија средба со Лино Червар. Искусниот стратег не крие дека се видел со првиот човек на хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 350 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 144 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Металург се прости со победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: