Штајнмаер е подготвен на разговори со Трамп

11 копии

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети упати честитка до новоизбраниот германски претседател Франк-Валтер Штајнмаер, заблагодарувајќи се за германската поддршка кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот претседател на Германија, Франк Валтер Штајнмаер, како шеф на германската дипломатија, должност која ја извршуваше се до почетокот на минатиот месец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, испратил честитка до новиот претседател наГерманија, Франк – Валтер Штајнмаер. „Ви го честитам изборот за нов претседател на СР ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети упати честитка до Франк – Валтер Штајнмаер по повод неговиот избор за претседател на Сојузна ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до новиот претседател на Германија, Франк Валтер Штајнмаер, во која, меѓу другото ги поздравува неговите заложби, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 524 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 450 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 371 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штајнмаер е подготвен на разговори со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: