Во понеделник почнува 54. „Мавровски меморијал“

5 копии
2 копии
2 копии

Првиот натпреварувачки ден на меѓународниот натпревар во нордиско скијање „Мавровски меморијал“, што се одржува на падините на Бистра, ги донесе трките во 10 ...
| | веќе видена | слични

Во машката трката на 10 километри, одржана на патеката „Мирна долина“ најбрз од 25-мината натпреварувачи кои стартуваа беше Хрватот Еди Дачиќ, кој оваа ...
| | веќе видена | слични

Нашиот најдобар нордиски скијач, на патеката долга пет километри на Мавровскиот меморијал освои 90 точки и забележа време од 20:44.50 стотинки со што ја освои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 292 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 202 | | | веќе видена

Меѓувладината конференција да се одржи веднаш и без одлагање. Ова е приликата што ЕУ не смее да ја пропушти, е недвосмилената и директна порака што ја искажа ...
сите 361 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 183 | | | веќе видена

Невладината организација „Аваја“, ги повика протест припадниците на ромската заедница и невладините организации, за да не се повторат сликите како оние во ...
сите 79 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Регионалната влада на шпанската престолнина Мадрид го зголеми бројот на области кои се под делумна блокада од 37 на 45 здравствени области во регионот, заради ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во понеделник почнува 54. „Мавровски меморијал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: