Вардар подобар од Работнички

Во македонскиот фудбалски шампионат одиграни се натпреварите од 22-то коло. Во градското дерби Вардар го совлада Работнички со 1:0, а стрелец на победничкиот ...
| | веќе видена | слични

„Црвено-црните“ со 1:0 го совладаа Работнички во градското дерби во ПМФЛ. Се чини дека македонскиот најтрофеен клуб полека „воскреснува„. Во градското дерби ...
| | веќе видена | слични

Вардар дојде на минус три Вардар му се приближи на Скопје на само три бода по победата од 1:0 на Работнички во дербито на 22. коло на Првата фудбалска лига, и ...
| | веќе видена | слични

Соседското дерби помеѓу Вардар и Работнички заврши со минимален триумф на најтрофејниот клуб во нашата земја Најинтересната пресметка од 22. коло во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 214 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 145 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 363 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар подобар од Работнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: