Антониа и Денис се победници на „Кастинг талент шоу“


2 копии
2 копии
2 копии

Младите пејачи ќе настапат во првиот македонски мјузикл посветен на Тоше Проески – „Тајно моја“, чија премиера е закажана за 10 март во МОБ Антонија Гиговска и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонската опера и балет вчера се одржа суперфиналето на „Кастинг талент шоу“, во чии рамки се одбраа главните улоги за првиот македонски мјузикл „Тајно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Антонија Гиговска и Денис Димоски се победници на "Кастинг талент шоуто", кое изминативе два месеци се емитуваше на Канал 5 телевизија. Антонија и Денис беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската пејачка ги има двата сина Михаил и Максим, а сега со својот сопруг Ненад го очекува третото дете. Сепак Наде Талевска и во бременоста е активна на ...
| | веќе видена | слични

Во четврток не очекува нова емисија од шоуто „Јас имам талент“. Многу натпреварувачи го воодушевија жирито, а предничеше едно мускулесто момче. Тој покажа ...
| | веќе видена | слични

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антониа и Денис се победници на „Кастинг талент шоу“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: