Одрон на камења кај тунелот го блокира патот над Битола


16 копии

На патниот правец Гостивар-Стража кај Сретковски мост има застој на сообраќајот поради сообраќајна незгода. Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
12 копии
повеќе

Останато

Алијанса на Албанците (АА) најверојатно ќе добие три министерства во владата на Димитар Ковачевски, брифираат за „ Плусинфо “ извори од оваа партија. Ресорите ...
сите 461 | | | веќе видена

Министерот з авнатрепни работи, Оливер Спасовски, ги повика граѓаните да не потпаѓаат на повиците на Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт ...
сите 293 | | | веќе видена

Според директорот на Институтот за економија и меѓународни односи и поранешен кариерен дипломат во Бугарија, Љубомир Ќучуков, Бугарија сè уште ја гледа ...
сите 654 | | | веќе видена

Руската компанија „Форес“ објави дека ќе плати 72.000 долари во готово на војниците кои први ќе ги уништат или заробат тенковите од западно производство во ...
сите 255 | | | веќе видена

Во време на енергетска криза најважно е да имаме стабилно и континуирано снабдување со електрична енергија, а граѓаните на Скопје, кој е единствен град со ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на Бразил, Лула да Силва, изјави дека е подготвен да посредува меѓу претседателите на Русија и Украина, Владимир Путин и Володимир Зеленски, ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одрон на камења кај тунелот го блокира патот над Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: