Ненад Jовановиќ горд експериментален соросов глушец на Заев


2 копии

Ненад Јовановиќ, чија што животна кариера се врзува со организации финансирани од СОРОС го прави она што најактивно го прави соросовата армија, а тоа е зад превезот на граѓански сектор кој е максимално корумпиран да ги одработува парите на Сорос. Откако СДСМ крахираше и колабираше на изборите, соросовата платеничка армија доби наредба со колумни и дебело платени експертски мислења да фингира вештачко мислењ и сеење на магла. Па така, соросовиот платеник ненад Јовановиќ во колумната “Не сме експериментален глушец на Груевски” всушност го множи со нула мнозинството на граѓани кои гласаа за Груевски на последните избори и смета дека 455 илјади гласови не се ништо, експлицитно забранувајќи тој да формира влада. -Граѓаните гласаа за промени, граѓаните не гласаа за математики. Груевски не може и не смее да направи влада затоа што животот на граѓаните, буквално и симболичи, и како сакате на друг начин, е доведен во прашање,пишува Јовановиќ. Извор:Курир
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во текот на оваа недела официјално ќе ги почне преговорите со ДУИ за состав на новата влада, која како што изјави за канал 5 членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, за чие што формирање отежнувачки фактор се двата услови на ДУИ за двојазичноста на целата територија како и продолжување на мандатот на СЈО. Милошоски рече дека со ДУИ неделава ќе ги почнат разговорите, а дали ќе успеат, ќе се знае на истекот на законскиот рок, односно 29 јануари.
| | веќе видена | слични

Милошоски рече дека со ДУИ неделава ќе ги почнат разговорите, а дали ќе успеат, ќе се знае на истекот на законскиот рок, односно 29 јануари.
| | веќе видена | слични

На прес конференција пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Зоран Илиоски ја најави изградбата на голем спортски центар со спортски сали, базени и други рекреативни центри во делот на старата касарна.
| | веќе видена | слични
2 копии

Како победник на предвремените парламентарни избори и предводник на новата влада на коалицијата за подобра Македонија веднаш ќе започне со реализација на проектите предвидени со програмата Реално, која доби поддршка од 450 илјади граѓани на Република Македонија, изјави Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. -Еден од капиталните проекти за Битола од кои бенефит ќе имаат сите граѓани без разлика на етничката или верската припадност е големиот мултинаменски спортски комплекс кој ќе биде изграден во најголемото битолско градилиште во населбата златен рид, кај поранешната битолска касарна. Општина Битола веќе ги започна процедурите за добивање на проектна документација и други подготвителни активности за почеток на изградбата на овој комплекс веќе следната година, вели Илиоски. Тој истакна дека овој мултифункционален спортски центар е вреден 13 милиони евра и ќе се состои од три објекти: Голема спортска сала со капацитет од 6.000 седишта, мала пошна сала од 500 седишта, затворен пливачки базен со две корита како и голем ...
| | веќе видена | слични

-Еден од капиталните проекти за Битола од кои бенефит ќе имаат сите граѓани без разлика на етничката или верската припадност е големиот мултинаменски спортски комплекс кој ќе биде изграден во најголемото битолско градилиште во населбата златен рид, кај поранешната битолска касарна. Општина Битола веќе ги започна процедурите за добивање на проектна документација и други подготвителни активности за почеток на изградбата на овој комплекс веќе следната година, вели Илиоски. Тој истакна дека овој мултифункционален спортски центар е вреден 13 милиони евра и ќе се состои од три објекти: Голема спортска сала со капацитет од 6.000 седишта, мала пошна сала од 500 седишта, затворен пливачки базен со две корита како и голем базен со стандарди за сите меѓунардони спортски натпревари со 500 седишта и мал помошен базен за обука на непливачи. -Третиот објект ќе биде на две нивоа со гимнастичка сала со трибина од 300 седишта и уште една сала за боречки спортови на вториот кат, а двете ќе бидат опремени со соодветни услови ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги прифати вчерашните заклучоци на Извршниот комитет и му даде целосна поддршка на претседателот и мандатар Никола Груевски за претстојните разговори за формирање на идната влада на Република Македонија, соопшти партијата. На седница со која раководел Груевски, членовите на Централниот комитет дискутирале за актуелната состојба во земјава и резултатите од предвремените избори. - Освоените 455.000 гласови од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, во услови кога опозицијата делуваше заедно со невладините организации под контрола на Сорос и во повеќе наврати коруптивно купуваше гласови, покажуваат дека мнозинството граѓани се уште ја поддржува политиката која нуди развој и просперитет. Ваквата поддршка значи обврска за почитување на волјата на народот кој ја порази на деструкцијата и кризите кои изминати години ги промовираше СДСМ/Сорос, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Централниот комитет на партијата смета дека подобрувањето на стандардите на живеење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во средата вечерта Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на партискиот челник Никола Груевски за отпочнување разговори за состав на новата влада, во четвртокот и Централниот комитет на партијата која го доби мандатот ги прифати вчерашните заклучоци на Извршниот комитет и му даде целосна поддршка на мандатарот Никола Груевски за претстојните разговори за формирање на идната влада. Како што информираат од партијата, на денешната седница со која раководел претседателот Никола Груевски, членовите на Централниот комитет дискутирале за актуелната состојба во земјата и резултатите од предвремените парламентарни избори кои се одржаа на 11-ти декември. „Освоените 455.000 гласови од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ‘За подобра Македонија’, во услови кога опозицијата делуваше заедно со невладините организации под контрола на Сорос и во повеќе наврати коруптивно купуваше гласови, покажуваат дека мнозинството граѓани сé уште ја поддржува политиката која нуди развој и просперитет. Ваквата поддршка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната седница со која раководел Груевски, членовите на Централниот комитет дискутирале за актуелната состојба во земјава и резултатите од предвремените избори. Освоените 455.000 гласови од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, во услови кога опозицијата делуваше заедно со невладините организации под контрола на Сорос и во повеќе наврати коруптивно купуваше гласови, покажуваат дека мнозинството граѓани се уште ја поддржува политиката која нуди развој и просперитет. Ваквата поддршка значи обврска за почитување на волјата на народот кој ја порази на деструкцијата и кризите кои изминати години ги промовираше СДСМ/Сорос, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Централниот комитет на партијата смета дека подобрувањето на стандардите на живеење на граѓаните мора да бидат приоритет во наредниот период, а за да се оствари таа цел неопходна е политичка стабилност преку формирање влада што ќе биде целосно посветена на реформите и проектите од програмата РЕАЛНО.
| | веќе видена | слични

Најголемата политичка партија од состанокот на извршниот комитет испрати порака дека е време да се стави крај на кризата, а на Груевски му беше даден полн легитимитет да ги води преговорите. Вчера попладнето во ВМРО-ДПМНЕ состанок имаше и централниот комитет како највисоко партиско тело за да ги потврди вчера донесените одлуки. Познавачите на политичките прилики ценат дека лидерот на интергративците Али Ахмети, води една лукава политика која на крајот ќе резултира со одлука да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ. До крајот на оваа недела се очекува официјалниот старт на преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за формирање на новата владина коалиција. Партиски извори откриваат дека преговорите ќе се водат без голема медиумска помпа, а за евентуалниот договор граѓаните ќе бидат навремено информирани. Се очекува преговорите за нова владина коалиција да ги водат лично лидерите Никола Груевски и Али Ахмети, а во зависност од напредокот, да се приклучат и работни групи од двете партии.Најголемата политичка партија од состанокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува североисточен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. ...
сите 365 | | | веќе видена

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 271 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 199 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ненад Jовановиќ горд експериментален соросов глушец на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: