ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува...

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од североисточен правец. Во јужните делови повремено облачноста ќе се зголемува. Дневната температура ќе се движи од 3 до 12 степени Целзиусови. Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури. Во поголем дел од земјата ќе има мала до умерена, а во јужните делови повремено значителна облачност.
| | веќе видена | слични
8 копии

Утрово во Берово и Скопје – Петровец е најладно, – 9 степени, а максимални два степена се измерени во Дојран. Како што соопшти УХМР, во Маврово, Куманово, Лазарополе и Крива Паланка е минус осум, во Штип, Демир Капија, Тетово и Пожаране минус седум, во Скопје – Зајчев Рид, Струмица, Дебар, Прилеп, Битола и Крушево минус шест, во Ѓуриште минус пет, во Претор и Тополчани минус четири, во Виница минус три, во Охрид минус два и во Гевгелија минус еден степен. Времето во текот на денот ќе бисе сончево со слаба магла по одделни котлини. Темпеатурата ќе достигне од 5 до 10 степени. Во Скопје слично време со температура до 6 степени. Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност кон крајот на денот. По котлините ќе има услови за претпладневна магла. Утринската температура ќе биде од -9 до -1, а дневната од 9 до 15 степени. Во Скопје температурите ќе бидат од -7 до 10 степени. Според УХМР, до недела ќе се задржи сончево со услови за појава на претпладневна магла по котлините. Утрата и понатаму ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб, а долж Поварадарието и источните делови повремено умерен ветер од северен правец. Претпладне ќе има услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од минус 11 до минус три, а дневната од шест до 10 степени. Во Скопје слично време, претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до шест степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури и појава на магла во утринските часови. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈА– По студеното утро со ниски утрински температури кои се движат во интервал од -9 до -1 степен, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со дневните температури кои ќе достигнат до 4 односно до 11 степени. Ќе дува доумерен југозападен и југоисточен ветер, кој попладне ќе го промени правецот во северозападен и западен. Во вечерните часови се очекува појава на магла.СКОПЈЕ- По студеното и магловито утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Претпладне слаб југозападен, попладне северозападен ветер. Утринската температура од -6 степени, а максималната дневна до 6 степени.МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА– И во наредните денови над Македонија доминација на поле на висок воздушен притисок што ќе условува стабилно и се потопло време, особено преку ден кога се очекуваат надпросечни температури за овој период од годината, иако утрата и ноќите сеуште ќе бидат студени. Во петок претежно сончево со локална облачност и потопло време со дневни температури од 8 до 14 степени. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето денеска ќе биде сончево со услови за претпладневна магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од -11 до -3 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 5 до 10 степени. Во Скопје и околината утрото магливо, попладне сончево. Утринската температура ќе биде околу -7 степени, додека дневната ќе достигне до 6 степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Во утринските часови по котлините ќе има услови за појава на магла. Позначителен пораст на дневната температура ќе има утре и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Како што соопшти УХМР, во Маврово, Куманово, Лазарополе и Крива Паланка е минус осум, во Штип, Демир Капија, Тетово и Пожаране минус седум, во Скопје – Зајчев Рид, Струмица, Дебар, Прилеп, Битола и Крушево минус шест, во Ѓуриште минус пет, во Претор и Тополчани минус четири, во Виница минус три, во Охрид минус два и во Гевгелија минус еден степен. Времето во текот на денот ќе бисе сончево со слаба магла по одделни котлини. Темпеатурата ќе достигне од 5 до 10 степени. Во Скопје слично време со температура до 6 степени. Утре се очекува сончево време со мала до умерена облачност кон крајот на денот. По котлините ќе има услови за претпладневна магла. Утринската температура ќе биде од -9 до -1, а дневната од 9 до 15 степени. Во Скопје температурите ќе бидат од -7 до 10 степени. Според УХМР, до недела ќе се задржи сончево со услови за појава на претпладневна магла по котлините. Утрата и понатаму ќе бидат многу студени, додека дневната температура од утре ќе биде во позначителен раст. Од понеделник ќе има ...
| | веќе видена | слични

Денес е четврток, 8 декември 2016 година, 343-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:43, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 24 минути. Во утринските часови по одделни котлини долж Повардарието има појава на слаба магла но и умерен мраз поради ниските утрински температури. Насекаде имаме ведро и студено време. МАКЕДОНИЈА – По студеното утро со ниски утрински температури кои се движат во интервал од -9 до -1 степен, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со дневните температури кои ќе достигнат до 4 односно до 11 степени. Ќе дува доумерен југозападен и југоисточен ветер, кој попладне ќе го промени правецот во северозападен и западен. Во вечерните часови се очекува појава на магла. СКОПЈЕ- По студеното и магловито утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Претпладне слаб југозападен, попладне северозападен ветер. Утринската температура од -6 степени, а максималната дневна до 6 степени. МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА - И во наредните денови над Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утринската температура ќе се движи од минус 11 до минус три, а дневната од шест до 10 степени. Во Скопје слично време, претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до шест степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури и појава на магла во утринските часови. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со услови за претпладневна магла по котлините.Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 6 Целзиусови степени, во Охрид 10, во Битола 5, Маврово и Кавадарци 6, Дојран 10, Берово 8, Крива Паланка 7...Во наредноте денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Во утринските часови по котлините ќе има услови за појава на магла. Позначителен пораст на дневната температура ќе има утре и за време на викендот. Утре дневната температура ќе се движи од 9 до 15 степени, а за време на викендот од 11 до 18 степени.Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура, прогнозира УХМР.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со услови за претпладневна магла по котлините. Дневната температура ќе се движи од 6 до 10 степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Во утринските часови по котлините ќе има услови за појава на магла. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 306 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 116 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 134 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: