Груевски: Остварено ветувањето за рестартирање на Тораница и Добрево, работа за 900 македонски рудари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави одлична вест за македонските рудари – рестартирање на рудникот „Тораница“. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рудникот за олово и цинк Тораница од Крива Паланка повторно почнува со работа. Рестартирањето на рударскиот капацитет беше одбележано со симболичен настан во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 193 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Остварено ветувањето за рестартирање на Тораница и Добрево, работа за 900 македонски рудари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: