Блокирана Битола - крик за почист воздух


„Да ги прашам политичарите, имате ли бре деца? Ги сакате ли, нормални ли сте вие? Ги трошите нашите пари на глупости, а вашите деца дишат од овој смрдлив ...
| | веќе видена | слични

„150 души излегоа денеска на протест на ниво на Град Скопје, а 440 PM10 е во Ново Лисиче во моментов. За нас е малку ова што ни се случува и не заслужуваме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 226 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 130 | | | веќе видена

Денеска во 09.15 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи бил лишен од слобода ...
сите 393 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокирана Битола - крик за почист воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: