Лидерот на пат кон титулата

Екипата на Милан со победата од 1-0 во дербито на Италија над вечниот ривал Јувентус, ја потврди одличата форма како и желбата за освојување на титулата во тековниот шампионат. Монтела со победа над Лече стартуваше на клупата на Рома. Интер во дуелот со Џенова ќе се обиде да остане во чекор со лидерот, а пак во Наполи се надеваат на сигурна победа над Бреша. Lecce - Roma 1 - 2 3/4/11 8:45 PM GMT Juventus - AC Milan 0 - 1 3/5/11 8:45 PM GMT Sampdoria - Cesena 3/6/11 12:30 AM GMT Inter Milan - Genoa 3/6/11 3:00 PM GMT Napoli - Brescia 3/6/11 3:00 PM GMT Bologna - Cagliari 3/6/11 3:00 PM GMT Udinese - Bari 3/6/11 3:00 PM GMT Fiorentina - Catania 3/6/11 3:00 PM GMT Chievo - Parma 3/6/11 3:00 PM GMT Lazio - Palermo 3/6/11 8:45 PM GMT
| | веќе видена | слични

Останато

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
сите 293 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерот на пат кон титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: