Азар е на исто ниво со Меси и Роналдо


2 копии

Голем број од познатите светски фудбалски асови имаат посочено кој е нивниот најомилен, најзначаен гол во кариерите и секако причината поради тоа. Кога на едно ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на „Ел Класико“ кое е на програмата в сабота од 16:15 часот на „Камп Ноу“ се прават разни анализи, се вадат статистички податоци со тоа што нормално ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот на Аргентина истакна дека според него, Лео Меси, првата напаѓачка опција на Барселона и „Гаучосите“, не е меѓу првите тројца најдобри фудбалери во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 572 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 111 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азар е на исто ниво со Меси и Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: