Семејното насилство уби премногу жени во регионот


2 копии

Зошто ВМРО ДМПНЕ и ДУИ не ја потпишаа Декларацијата за спречување и борба против семејно насилство? Дали овие две партии сакаат воопшто да го решат проблемот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпишувањето на декларацијата го поздравија и од Обединетите нации. Од оваа организација ги повикаа партиите поскоро да ја ратификуваат Истанбулската ...
| | веќе видена | слични

Интегрално го пренесуваме обраќањето на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ, дадена по денешното потпишување на заедничката декларација за спречување и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Петнаесет политички партии, во петок потпишаа Заедничка декларација за спречување и заштита од различни форми на насилство врз жените и семејното насилство. Со ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејното насилство уби премногу жени во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: