ММФ предложи – Миновски одби: Нема да се зголеми старосната граница за пензија


Старосната граница на работниците за заминување во пензија нема да се зголеми, туку ќе си остане на сегашните граници, потврди денеска министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Откако опозициската СДСМ излезе со планот за прогресивен данок, се активираше и стручната јавност. Вчера експертите дебатираа дали е добро да се воведе ...
| | веќе видена | слични

Пензискиот систем во целина не е во дубиози, смета даночниот експерт Славко Лазовски. Одговарајќи на новинарски прашања, пред дебататза паравата на даночните ...
| | веќе видена | слични

Концептот на рамен данок во Македонија се покажа како успешен, сметаат експертите. Велат дека од прогресивното оданочување државата немала голем бенефит. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Експертите поделени околу концептот на поставеноста на даночната политика во Македонија. Според првите рамниот данок ги исполнил очекувањата, докажал дека со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Старосната граница за заминување во пензија не смее да се зголемува, предупредуваат дел од експертите. Пресметките на ММФ дека државниот пензиски фонд на долг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ предложи – Миновски одби: Нема да се зголеми старосната граница за пензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: