ЛШ: Мистер 100


Лео Меси постигна два гола против Селтик во Глазгов, во Лигата на шампионите, со кои Барселона победи 2:0, а Аргентинецот стигна до единствен рекорд во светот ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Аргентина истакна дека според него, Лео Меси, првата напаѓачка опција на Барселона и „Гаучосите“, не е меѓу првите тројца најдобри фудбалери во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо неодамна ги израдува навивачите на клубот откако го продолжи договорот до 2021 година кога ќе има 36. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, во вечерашното гостување во „Дневникот“ на ТВ Сител најави можна ...
сите 459 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Мистер 100

Од:
До кого (е-маил):
Порака: