Груевски: До крајот на 2020 ќе ја намалиме невработеноста под 18%, ќе обезбедиме околу 70.000 нови работни места


Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид вечерва истакна дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ содржи над 500 страници на конкретни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Проектот Рурални ракојни зони е еден од позначајните проекти од програмата „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата и кој има за цел да се вратат во живот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Конкретно за Валандово, проектот предвидува во секое населено место со помалку од 10.000 жители да се дадат услови, исти и подобри од оние во ТИРЗ. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за проект кој ќе даде неверојатно силен импулс во намалувањето на невработеноста и отворање на нови индустриски капацитети, рече лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Ова го најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со граѓаните на општина Босилово, на која вети и реконструкција на локалните и магистралните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт проектот „Македонија вработува“ ќе продолжи да ги дава поволностите за нови вработување, изјави во четврток во Битола Антонио ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: До крајот на 2020 ќе ја намалиме невработеноста под 18%, ќе обезбедиме околу 70.000 нови работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: