Вее цела ноќ - цел град под 20 сантиметри снег


Невреме проследено со интензивни снежни врнежи во Стокхолм, Шведска. Прогласена е снежна бура од 2 степен Невреме проследено со интензивни снежни врнежи во Стокхолм, Шведска. Прогласена е снежна бура од 2 степен
| | веќе видена | слични

Силни ветришта проследени со снег погодија 14 окрузи во централна и северна Романија. Во дел од земјата снежната покривка достигнала и до 80 сантиметри, што придонело до проблеми во сообраќајот особено во планинските предели. Три лица биле повредени во сообраќајна несреќа предизвикана од заледените патишта. Метеоролозите соопштија дека се очекуваат нови снежни врнежи. Во Букурешт силниот ветар урнал повеќе дрвја кои ги уништиле автомобилите во близина.
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка, Стража и Маврово. Според метеролозите во северните делови од земјава максималната температура изнесува 9 степени, а минималната 2 со можност за снежни врнежи и слаб северозападен ветар. Во источниот дел максимална температура 9°C, Минимална температура 3°C, Можност за врнежи 16.04%, Ветaр: Слаб ветaр, Правец на ветaр: Северозапад; на Југ: Максимална температура 11°C, Минимална температура 4°C, Можност за врнежи 10%, Ветaр: Слаб ветaр, Правец на ветaр: Северозапад и во Западните подрачја: Максимална температура 11°C, Минимална температура 6°C, Можност за врнежи 22.08%, Ветaр: Слаб ветaр, Правец на ветaр: Запад. фото Охрид 1
| | веќе видена | слични
2 копии

Попова Шапка е прекриена од снег. Исто така, снежна покривка од неколку сантиметри е забележана и во Маврово, а побелеа и врвовите на планината Галичица. Во продолжение фотографии од снежната идила на Попова Шапка... Фото: We Have Snow - Попова Шапка/Фејсбук
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Прекрасна зимска идила владее на планинскиот врв Љуботен. Уживајте во оваа прекрасна глетка.ФОТО: Прес24
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вее цела ноќ - цел град под 20 сантиметри снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: