Основен Суд: Кандидати за пратеници доцнат со барањата за потврди и бркаат ургенции


Доколку е неопходно судот ќе воведе и дежурства како кандидатите би го запазиле законскиот рок за поднесување на кандидатски листи, се вели во соопштението од ...
| | веќе видена | слични

ДИК им остави рок од 48 часа на дел од 13-те политички партии и коалиции кои доставија кандидатски листи за да ги остранат констатираните недостатоци, како ...
| | веќе видена | слични

„Левица“ ги достави кандидатските листи за престојните предвремени парламентарни избори. Оваа нова партија има кандидати за пратеници во пет изборни единици, ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија доцна вечерва ги утврди кандидатските листи поднесени од партиите. Дванаесет коалиции и партии поднесоа кандидатски листи за ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија на денешната седница утврди одредени недостатоци во документите од некои кандидати, како што се неважечка лична карта, немање барање ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата ВМРО за Македонија меѓу ВМРО-НП, Обединети за Македонија и Достоинство вечерва ги претставија листите на кандидати за пратеници на предвремените ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска на конвенција во Скопје ги промовираше кандидатите за пратеници за претстојните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 278 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Основен Суд: Кандидати за пратеници доцнат со барањата за потврди и бркаат ургенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: