Полово нападнато 6-годишно девојче од светиниколско

Родителите на шестгодишно девојче од светиниколско село, во полицијата пријавиле дека нивниот сосед полово го нападнал девојчето. Според полицискиот извештај, додека девојчето било во дворот од нивната куќа, во октомври, поминал М.П (59) од истото село кој ја повикал со него за да и даде батериски ламби и радио да си игра. Бидејќи биле соседи девојчето отишло и седнало на еден од креветите во просторијата која се наоѓала во близина на нејзиниот дом. Веднаш потоа М.П. започнал да врши полови дејствија, по што девојчето се исплашило и побегнало дома. Од страна на полициски службеници М.П. е приведен во полициска станица во Свети Николе, а по целосно документирање на случајот, против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични
3 копии

НК за КР Валандово поднесе кривична пријава против Ј.А. (21) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот на 05.10.2016 година во с.Пирава, валандовско, при меѓусебна расправија му нанел убодна рана во стомакот на С.М. (66) од Велес. По настанот Ј.А. заминал во непознат правец, а С.М. бил пренесен во Здравсвен дом-Гевгелија каде му била констатирана повредата. По преземени мерки Ј.А. бил приведен.
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Д. (44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ со смртни последици. Пријавениот на 20.09.2016 година на регионалниот пат Скопје –Велес, управувајќи ПМВ „Мерцедес“, удрило во Х.К. (19) од Скопје, кој управувал велосипед. Х.К., веднаш по настанот бил пренесен во Ургентен Центар Скопје , каде што починал по неколку дена.
| | веќе видена | слични

Млад струмичанец си заработи кривична за убиство во обид. Се работи за 21-годишниот Ј.А. кој во селото Пирава, валандовско, при расправија, му нанел убодна рана во стомакот на 66-годишниот С.М. од Велес. Според податоците од полицијата, по настанот Ј.А. заминал во непознат правец, а С.М. бил пренесен во Здравсвен дом-Гевгелија каде му била констатирана повредата. По преземени мерки Ј.А. бил приведен.
| | веќе видена | слични

Убиство во обид гласи обвинителниот акт против Ј.А. (21) од Струмица. Тој на 5 октомври годинава во село Пирава, во меѓусебна расправија му нанел убодна рана во стомакот на С.М. (66) од Велес. Напаѓачот по нападот избегал, а ранетиот успеал да побара помош.
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Ф.Е. (44) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело бесправно градење.Спред полицијата на 9 август од страна на полициски службеници во Попова Шапка во викенд населбата, било забележано дека пријавениот без да поседува одобрение за градење и согласност од надлежен орган вршел градежни работи, односно проширување на постоечки објект – викенд куќа во негова сопственост.
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против А.Џ. (21) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело вршење јавен превоз без поседување лиценца.На 14 октомври полициски службеници извршиле контрола на камион сопственост на пријавениот, а управуван од Т.К. од село Ангелци. Притоа било утврдено дека истото е натоварено со дрвни сортименти, но дека не е регистрирано за тоа и не поседува лиценца за вршење јавен превоз.
| | веќе видена | слични

Битолчанец се обидел да ја силува својата 33-годишна сосетка која побарала помош од него. Како што соопшти МВР вчера сосетката отишла кај Б.Н. да побара помош околу водоинсталацијата. Кога влегла во салонот од неговата куќа, тој физички ја нападнал обидувајќи се да изврши полови дејствија над неа. Откако оштетената почнала да се спротивставува тој и ја искинал долната облека. Од МВР информираат дека за настанот е запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“- вршење други полови дејствија.
| | веќе видена | слични

На 07.11.2016 година во ПС Свети Николе од страна на родителите е пријавено дека над нивната шестгодишна ќерка од светиниколско село, биле извршени полови дејствија, во текот на месец октомври. Додека девојчето било во дворот од нивната куќа, поминал М.П (59) од истото село кој ја повикал со него за да и даде батериски ламби и радио да си игра. Бидејќи биле соседи девојчето отишло и седнало на еден од креветите во просторијата која се наоѓала во близина на нејзиниот дом. Веднаш потоа М.П. започнал да врши полови дејствија, по што девојчето се исплашило и побегнало дома. Од страна на полициски службеници М.П. е приведен во ПС Свети Николе, а по целосно документирање на случајот, против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

На 07.11.2016 година во 10.50 часот во СВР Битола 33 годишна жителка од Битола пријавила дека околу 09.30 часот отишла кај нејзиниот сосед Б.Н. да побара помош околу водоинсталација. Кога влегла во салонот од неговата куќа, истиот физички ја нападнал обидувајќи се да изврши полови дејствија над истата. Откако оштетената почнала да се спротивставува истиот и ја искинал долната облека. За настанот е запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“- вршење други полови дејствија.
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полово нападнато 6-годишно девојче од светиниколско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: